Finanční plánování

Finanční plánování je proces, kterým vám společně maximálně zefektivníme hospodaření s penězi. Zjistíte, kde můžete ušetřit, i to, jak tyto prostředky co nejlépe využít, abyste jich časem měli dostatek k dosažení libovolného cíle – vlastního bydlení, cesty kolem světa nebo finanční svobody a s tím spojeného předčasného odchodu do rentiérského „důchodu“. S kvalitním plánem se zároveň zabezpečíte pro případ nečekaných událostí, jako je vážné onemocnění, dlouhodobý výpadek příjmů či náhlé zničení majetku.

Důležité body finančního plánu

Finanční plánování je jako stavět patrový dům. Musíte důkladně každé patro naprojektovat a postavit tak, aby nakonec celý nespadl. Začněte proto od základů a postupujte nahoru, tak jako při stavbě domu. 

1. Zbavte se drahých dluhů

Nejdražší úroky platíme za zbytné věci, které lze bez problémů oželet. A nic se nestane, když si je koupíme třeba o pár měsíců později, až si na ně naspoříme. Jenže hodně lidí se raději klidně na několik let zadluží kvůli širokoúhlé televizi nebo nejnovějšímu typu iPhonu a doplácí je často ještě v situaci, kdy už daný produkt ani nemají. Po celou dobu tedy nevydělávají „na sebe“, ale pouze na pokrytí dluhů, což pravidelně opakují a přijdou tak o stovky tisíc až miliony korun, které by jim při správném hospodaření výrazně zkvalitnily život.

2. Vytvořte si provozní rezervu

Rozbitá žárovka vám kapsu nevyprázdní, ale nefunkční lednice, pračka či auto už může. A hradit tyto výdaje prostřednictvím půjčky je sice pochopitelné, ale bohužel vás také může uvrhnout do dluhové spirály z bodu 1. Proto je vhodné vytvořit si finanční rezervu na provoz domácnosti, která pokryje nenadálé výdaje. Doporučuji ji ponechat například na spořicím účtu, abyste ji měli v případě potřeby okamžitě k dispozici.

3. Dobře a levně pojistěte rodinu a majetek

Nikdy nevíte, co život přinese. Ale můžete na to být připraveni a zabezpečit se pro případ nečekané události, jako je úraz, nemoc, dlouhodobý výpadek příjmů, přírodní katastrofa nebo v nejhorším případě situace, kdy nebudete moct vůbec vydělávat a zůstanete odkázaní pouze na stát a sociální dávky, čímž se mohou důležité životní cíle kompletně zbortit jako domeček z karet. Správně a vhodně nastavené pojištění poskytne vaší pomyslné „budově“ tak pevné a silné základy, že odolá všemu, co ji kdy potká. A nikdy se nezbortí.

4. Vyřešte si vlastní bydlení

Bydlet ve svém dneska není jen tak. Musíte k tomu totiž splnit řadu podmínek, například mít k dispozici ideálně 20 % z pořizovací ceny nemovitosti a dostatečně vysoký plat. Proto je vhodné mít všechno finančně naplánované tak, že to klapne a po splacení závazku budete mít výrazně nižší výdaje v porovnání s lidmi, kteří bydlí v nájmu.

5. Pravidelně investujte do výnosných strategií

Nespoléhejte, že se o vás ve stáří postará stát, a raději si zajistěte komfortní podzim života sami. Dlouhodobými investicemi budete zhodnocovat své úspory a připravíte si dostatečnou rezervu na období, kdy už nebudete ekonomicky aktivní.

6. Nedržte volné prostředky na běžných účtech a termínovaných vkladech

Na běžném, ale i spořicím účtu jsou peníze sice v bezpečí, ale každým dnem vlivem inflace ztrácejí na hodnotě. A to je velká škoda, nemyslíte? Proto doporučuji nechávat si tam pouze provozní náklady „pro strýčka příhodu“, jako to dělávaly už naše babičky, byť místo účtu používaly polštář nebo hrníček. Zbytek úspor investujte do nemovitostí, akcií nebo podílových fondů, aby svoji hodnotu naopak průběžně zvyšovaly a vy nepřicházeli o těžce vydělané peníze. A nechudli.

7. Optimalizujte drahé produkty

Špatně nastavené pojistné produkty jsou, i když se to na první pohled nezdá, opravdu drahé. Nejprve to nepoznáte, ale až se něco stane, tak okamžitě zjistíte, jak draze za ně ještě zaplatíte, protože nepokryly to, co měly. Ujistěte se proto, že všechny produkty dávají smysl. Například uzavření pojistky na invaliditu či smrt s krytím v řádech statisíců je zcela nedostatečné.

S kvalitním finančním plánem si tedy zajistíte klidný spánek a spokojený život. Důvod je prostý – dosáhnete na vlastní bydlení, budete průběžně budovat majetek a navyšovat jeho hodnotu, získáte jistotu komfortního důchodu a zabezpečíte se proti nečekaným událostem, které mohou být ekonomicky likvidační. Čím dříve začnete, tím lépe. A já vám rád pomohu.

Moje služby

Jak vám mohu pomoci, pokud…

1. Plánujete první bydlení

Chcete se osamostatnit a toužíte bydlet ve svém? Zdědili jste byt, který potřebuje rekonstrukci? Anebo máte od rodičů pozemek a chcete postavit dům?

Porovnám nabídky na celém trhu a díky dlouholetým zkušenostem a mimořádnému postavení Broker Consulting vám vyjednám úvěr za nejvýhodnějších možných podmínek. Například v kombinaci s investicemi, abyste tak výrazně snížili celkovou dobu splatnosti.

2. Máte rodinu nebo plánujete její založení

Je vám aktuální byt malý a potřebujete do většího, nebo do domu?

Najdu vám vhodnou a dostupnou nemovitost, s maximálním ziskem prodám tu stávající a vyjednám s bankou výhodné podmínky hypotéky, abyste se mohli přestěhovat za vysněným bydlením.

Končí vám fixační období a nevíte co dál?

Poradím vám, s kterým typem splácení nejvíce ušetříte. Dokážu vám zrevidovat úvěr a doporučit jak dále postupovat: zdali si vyjednat nové podmínky u stávající banky, případně přejít k bance jiné. A to i 2–3 roky dopředu.

Rozvádíte se a řešíte trable se společnou hypotékou?

Obstarám za vás složité jednání s institucemi a společně vyřešíme tuto nepříjemnost k oboustranné spokojenosti.

3. Jste podnikatel nebo investor

Jste OSVČ a banka vám kvůli proměnlivým výdělkům odmítá poskytnout hypotéku?

Detailně prozkoumám stav vašich financí a připravím plán, jak na hypotéku dosáhnete. Postarám se o jednání s bankou i veškerou administrativu.

Přemýšlíte, jak co nejvýhodněji naložit s penězi z vlastní firmy?

Pomůžu vám s bezpečným budováním majetku. Pro VIP klienty v objemu milionu korun dokonce dokážu zařídit i privátní správu aktiv pomocí honorovaného poradenství.

Hledáte vhodné investiční nemovitosti?

Pomohu vám najít vhodné domy či byty, které budete moci pronajímat mít z nich stálý pasivní příjem.

Reference

Kontaktní formulář

Pojďme probrat, jak co nejvýhodněji naložíte se svými financemi. 
Zavolejte mi na 775 524 459 nebo napište přes kontaktní formulář. Brzy se vám ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s naším Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.

Monitorovaná linka pro investiční služby
731 537 674
Provoz linky: po–pá 9.00–16.30

Sídlo

Křenová 69
602 00 Brno